Przez ciernie do gwiazd


Motywacja-03 Zbyt wielu ludzi zastanawia się, czy aby da radę zrobić coś, na czym im bardzo zależy. Im bardziej zależy, tym bardziej się lękają, że im nie wyjdzie. Dlatego zaniżają swoje aspiracje, tłumacząc sobie, że te ambitne cele są nie dla nich, że oni muszą się zadowolić przeciętnością.

To błąd, bardzo duży błąd.

Jak jednak przekonać się, czy coś jest w zasięgu moich możliwości? Czy dam radę? Wielu ludzi zaniechuje (uwielbiam to słowo) działań w obawie, że nie dadzą rady. Wolą pozostać w swojej dotychczasowej strefie komfortu, niż podjąć nowe wyzwanie.

Rozwiązanie jest jednak stosunkowo proste. Aby stwierdzić, czy coś dam radę zrobić, wystarczy zadać sobie pytanie: „czy ktoś podobny do mnie już kiedyś wcześniej czegoś takiego dokonał?” Jeśli odpowiedź brzmi: „Tak”, to warto zadać sobie kolejne pytanie: „To co, ja nie dam rady tego dokonać?!”

Zastanów się, czego pragniesz, o czym marzysz, co chciałbyś umieć lub mieć. Następnie zapytaj siebie: „czy ktoś podobny do mnie już kiedyś wcześniej czegoś takiego dokonał?” i do dzieła!

Najprawdopodobniej okaże się, że realizacja ambitnych celów nie była tak straszna, jak się początkowo wydawało. Prawdopodobnie okaże się, że pomimo Twoich obaw wszystko udało się osiągnąć. Z pewnością okaże się, że możesz więcej, niż Ci się wydawało.

Realizuj swoje pasje. Osiągaj ambitne cele. Nie zadowalaj się bylejakością. Bądź najlepszą wersją siebie samego. To naprawdę jest w zasięgu Twoich rąk!

Mierz wysoko. Sięgaj daleko. Nie lękaj się, tylko działaj!

Reklamy

Informacje o Leszek Kazimierski

Trener biznesu, konsultant i coach, tłumacz języka rosyjskiego. Baron herbu Biberstein.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Efektywna Praca Umysłowa, Efektywność osobista, Mapy myśli, Mnemotechniki, Szybka nauka, Szybkie czytanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s