Jeśli walczyć, to tylko do końca


pilka-murawaOstatnio sporo się mówi o meczu naszej reprezentacji z Portugalią i o Jakubie Błaszczykowskim. Z wielu informacji moją uwagę zwróciło to stwierdzenie Kuby: „zbyt wiele razy leżałem na ziemi, żeby nie wiedzieć, że trzeba dalej walczyć”. Mądre i niezwykle trafne spostrzeżenie. W życiu jest jak w sporcie: raz się przegrywa, innym razem wygrywa.

Porażki i niepowodzenia nie są jednak zaprzeczeniem sukcesu. Są elementem na drodze do sukcesu.”Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo” – powiedział kiedyś Józef Piłsudski. Jeśli przegrywać, to w wielkim stylu, tak jak to zrobili nasi Biało-Czerwoni.

Nie ma nic gorszego od rezygnacji i poddania się. Trzeba zawsze walczyć do końca. Nie tylko w sporcie, ale i w życiu. To od Ciebie zależy, czy się poddasz, czy będziesz dalej walczyć. Czasem jest trudno wytrwać, tym bardziej, że otoczenie nie zawsze nas wspiera w naszym dążeniu do celu i w codziennej walce.

Otoczenie zbyt często nas hejtuje, zawiści nam i próbuje demotywować. Hejterzy i inni „życzliwi” na pewno będą się cieszyć z niejednego Twego potknięcia. Najważniejsze, to nie dać się stłamsić i nie tracić wiary w swoje możliwości. Nie zawsze jest łatwo, często jest trudno. Ale walczyć trzeba zawsze do końca. I tego należy się uczyć od takich wspaniałych młodych ludzi, jak Kuba Błaszczykowski

‪#‎kubablaszykowski‬ ‪#‎sport‬ ‪#‎biznes‬ ‪#‎motywacja‬ ‪#‎pilkanozna‬ ‪#‎efektywnosc‬ ‪#‎pilsudski‬

Reklamy

Informacje o Leszek Kazimierski

Trener biznesu, konsultant i coach, tłumacz języka rosyjskiego. Baron herbu Biberstein.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Efektywna Praca Umysłowa, Efektywność osobista, Prezentacje publiczne, Szybka nauka, Zarządzanie czasem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jeśli walczyć, to tylko do końca

  1. Katarzyna Waluś/Śląska Kobieta.. pisze:

    Panie Leszku ja do Kościoła rzadko chodzę..Boga mam w sercu..Zgadzam się z panem w 100% poddawanie się Szkodzi…i Podziwiam oczywiście Kubę Błaszczykowskiego jest Niesamowity w każdym calu…pozdrawiam serdecznie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s